4 tipy pro produktivnější ráno

Ráno dělá den.  To, jakou rutinu máte po ránu, ale také s jakou náladou se probudíte, poté ovlivní celý průběh dne. Je dokázané, že lidský mozek je nejvíce produktivní první tři hodiny po probuzení, vyjímaje …

Snídaně

Ráno dělá den. 

To, jakou rutinu máte po ránu, ale také s jakou náladou se probudíte, poté ovlivní celý průběh dne. Je dokázané, že lidský mozek je nejvíce produktivní první tři hodiny po probuzení, vyjímaje těch, kteří jsou noční sovy a rána stěží přečkají. 

Jak využít toto produktivní okno po ránu, jakou si udělat rutinu a jaké úkony zařadit? To vše se dozvíte v dnešním článku. 

Tip 1: Ledová sprcha

Ledová sprcha vás rozproudí na celé dopoledne

Prvním tipem, jak mít produktivnější ráno, je zařazení ledové sprchy.

S ledovou sprchou začínejte opatrně a pozvolna, nejlépe na jaře nebo v létě, kdy vám nejméně hrozí nachlazení. 

Proč zařadit ledovou sprchu po ránu?

Ledová sprcha a otužování vás nakopne po ránu, dodá vám energii, zlepší vaši náladu, ale také pozitivně působí na kardiovaskulární a imunitní systém. 

Nejen, že vám ledová sprcha dodá energii a probudí vás, také díky vystoupení z komfortní zóny a splnění úkolu – sprchování v ledové vodě, si budujete disciplínu a tento malý krok vám dodá pocit, že jste splnili obtížnější cíl.

Zvedne vám sebevědomí, zlepší disciplínu a nakopne váš den správným směrem.

Tip 2: Pohyb, protažení

Zkuste to třeba jako tahle kočka

Ne každý má čas si jít ihned po ránu zacvičit, ale na malé protažení by si měl čas udělat každý. 

Po spaní se budíme celí rozlámaní, proto věnujte pár minut protažení. Pokud vám to čas dovolí, běžte si zacvičit nebo zaběhat. Fyzicky náročná aktivita vyplavuje v těle hormony štěstí, které opět zlepší vaši náladu a nakopnou den správným směrem.

Tip 3: Káva a dobrá snídaně

Po ledové sprše, protažení nebo cvičení se vychutnejte kávu či čaj s dobrou snídaní. Kdo kávu nemůže, nabízí se připravit si například chutné smoothie.

Přečtěte si také:  7 tipů, jak naplánovat dovolenou bez starostí

Pokud neradi snídáte ihned po probuzení, můžete snídani vynechat, důležitý je čas sami pro sebe. Pár minut věnujte sobě samým a odpočívejte. 

Tip 4: Ráno žádné telefony a emaily

Místo ranních zpráv si dej radši dobrou snídani nebo meditaci

Zkuste se vyvarovat čtení emailů, zpráv a zabývání se problémy ihned po ránu. 

V dnešní době téměř každý ihned po probuzení sahá po telefonu, čte zprávy, emaily a zjišťuje, co je třeba udělat, co se událo a co pokazilo.