Plánovací kalendář 2022 Excel

Plánujete a potřebujete k tomu dobrého pomocníka? Pak jste tu správně! Plánovací kalendář 2022 Excel si můžete zdarma stáhnout do svého počítače a prohlížet pomocí tabulkové aplikace MS Excel.

Plánovací kalendář 2022 Excel

Klikněte a stáhněte si Plánovací kalendář 2022 v Excelu

Šetřete svůj čas a dobře plánujte.

S PlánovacíKalendáře.cz to půjde snadno.

Stáhněte si Plánovací kalendář na rok 2022 v Excelu
Formát souboru: XLSX
Velikost souboru: 31 kB
Soubor je bezpečný, neobsahuje žádné vzorce ani makra.

A hlavně – Plánovací kalendář 2022 Excel je zcela zdarma!

Plánovací kalendář 2022 Excel otevřete v aplikaci MS Excel. Nemáte originální Excel? Nevadí. Stáhněte si zdarma OpenOffice aplikaci, která nahradí nejen klasický MS Excel.

Plánovací kalendář v Excelu patří k nejpřehlednějším formám této pomůcky k organizaci času. Zjistěte, jaké vám plánovací kalendář Excel 2022 přináší výhody a jak jej využít na maximum.

Plánovací kalendář 2022 v Excelu patří k nejoblíbenějším

Není náhoda, že je plánovací kalendář 2022 Excel tak populární. Jeden z mnoha důvodů je velká flexibilita, kterou Excel poskytuje pro plánování událostí, zvýraznění buněk, formátování a další.

Další velkou výhodou Excelu je jeho doslova nekonečnost, kdy si můžete jakkoli prodloužit stranu i otevřít další listy s novým obsahem (jako jsou poznámky, detailní rozepsání programu) pro větší přehlednost.

Nenamáhejte se s vytvářením celého plánovacího kalendáře 2022, stáhněte si ho

Abyste se nemuseli zdržovat s vyhledáváním kalendáře pro rok 2022 a jeho překlápěním do Excelu, stačí si jej stáhnout. Předem připravený kalendář vám dává víc času, abyste se zaměřili a samotné plánování.

Přehledný formát tabulek plánovacího kalendáře z Excelu si také můžete snadno vytisknout, aniž by se v něm cokoli posunulo nebo rozhodilo jako v jiných programech.

Tipy, jak efektivně používat plánovací kalendář

Kromě výběru konkrétního plánovacího kalendáře je důležité, abyste ho uměli efektivně používat. K tomu vám pomůže několik tipů:

 • Důslednost dělá divy: trvá až dva měsíce, než si osvojíte určitý návyk. Používání plánovacího kalendáře vyžaduje důslednost a pokud ho nebudete používat každý den, nebude efektivním nástrojem.
  Stanovte si denní dobu, kdy se této činnosti budete věnovat, abyste si celý proces usnadnili. Nejlepší je to hned ráno.
 • Barvy pomůžou v rychlejší orientaci: použití různých barev pro odlišení činností hodně zefektivní používání plánovacího kalendáře. Například můžete využít jiné barvy pro pracovní úkoly, sport, čas s rodinou a přáteli, úklid, nákupy a další.
 • Důležité schůzky a termíny zapisujte rovnou: je velmi důležité naučit se zapisovat všechny podstatné schůzky a termíny hned, jak se o nich dozvíte.
  Díky tomu si to nejen zautomatizujete, ale nezapomenete tak na nic důležitého a navíc se naučíte mít vše na jednom místě – v plánovacím kalendáři.
 • Naučte se pohybovat v časových blocích: metoda „time-blocking“ neboli blokování času umožňuje pomocí rozdělení dne do určitých úseků dosáhnout maximální efektivity.
  Nezbude vám prostor na prokrastinaci, protože přesně budete vědět, co kdy máte dělat. A zároveň se vám tam nebudou plést jiné činnosti.
  Den si můžete rozdělit do stejných časových úseků (15 minut, hodina) a jejich přidělením na všechny činnosti si určíte dobu trvání. Když budou zabírat víc času, využijete prostě víc těchto úseků. V plánovacím kalendáři k tomu máte perfektní prostor.

Co všechno můžete v plánovacím kalendáři 2022 zaznamenávat?

V plánovacím kalendáři můžete zaznamenávat věci potřebné pro každodenní život (rozvrhy, finance, zdraví a další), ale také se pustit do podrobnějšího plánování a záznamů. Můžete třeba sledovat:

 • Nástěnku vizí: pro zdůraznění pocitů a věcí, které chcete ve svém životě, je nejlepší nástěnka vizí. Pomůže vám vizualizovat, na co se ve svém životě chcete zaměřit a díky tomu k nim můžete lépe směřovat svou energii. Skvělá věc na použití nástěnky vizí v plánovacím kalendáři je, že ji máte pořád na očích.
 • Návyky: někdy je těžké vůbec začít s dobrými návyky, natož si je udržet. Může jít o pravidelné cvičení, jíst víc ovoce nebo i každodenní mytí nádobí. Odškrtnout si požadovaný návyk může pomoci v jeho upevnění a přesně k tomu je skvělé využít plánovací kalendář.
 • Náladu: pravidelné zapisování nálady je důležité hlavně pro lidi, kteří potřebují vypozorovat měnící se náladu v průběhu času. Můžou si zpětně uvědomit určité reakce na konkrétní události nebo roční období. Hodí se například při depresích nebo úzkostech, kdy je možné pozorovat účinnost terapie nebo negativní spouštěče nežádoucích stavů.