Mějte úspěšný týden a nebojte se pondělí

Téměř každý někdy zažil strach z nového týdne. Lidé všeobecně nemají rádi pondělí a už v neděli večer mívají špatnou náladu. V pondělí je před vámi celý týden a pokud jste studenty nebo zaměstnanci a …

Téměř každý někdy zažil strach z nového týdne. Lidé všeobecně nemají rádi pondělí a už v neděli večer mívají špatnou náladu.

V pondělí je před vámi celý týden a pokud jste studenty nebo zaměstnanci a vykonáváte celý týden činnost, která vás nebaví, může být pondělí opravdu důvodem, proč se už v neděli večer nervujete. 

Kromě studentů a zaměstnanců, kterým se nechce do práce a školy a už v pondělí ráno se těší na pátek, může být pondělí také problém pro podnikatele, kteří musí naplánovat celý týden

Jak si poradit s pondělím, a jak mít díky tomu úspěšný týden? Nebo přinejmenším alespoň týden přežít? To vše se dozvíte v dnešním článku. 

Plánovací kalendář 2023 a 2024 ke stažení

Najdete v něm:

  • Dny v týdnu
  • Státem uznané svátky
  • Počet týdnů, počet pracovních dní v týdnu
  • Počet pracovních dnů a hodin v měsíci a čtvrtletí

Ideální pro vaše plánování:

  • Praktický formát A5
  • Přehledný a dobře čitelný
  • Vytisknete si jej jednoduše doma nebo v kanceláři
  • Je úplně zdarma

Kalendář 2023

ke stažení v PDF

Stáhnout kalendář

Kalendář 2024

ke stažení v PDF

Stáhnout kalendář

Plánujte si

Připravte si plány již o víkend nebo ještě v pátek večer.

Toto se bude týkat především podnikatelům, živnostníkům a lidem, kteří mají v zaměstnání určité povinnosti. Pokud vykonáváte práci u stroje a vaše práce je monotónní, nejspíš toho moc nenaplánujete.

Pokud však máte větší zodpovědnost a čeká vás spousta úkolů a povinností, sedněte si a sepište si, co vše musíte v daný týden vykonat a rozplánujte si jednotlivé dny.

Pokud tyto plány stihnete ještě v pátek, zajistíte si klidnější celý víkend. Nebudete tak muset myslet na žádné problémy ani povinnosti a budete vědět, že jakmile v pondělí otevřete diář, zjistíte, co vše je třeba.

Přečtěte si také:  Sebedisciplína - cesta k lepšímu životu

Mějte pohodovou neděli

Snažte se v neděli nemyslet na problémy a nestresovat se. 

Jak na to? Můžete zařadit následující tipy, které vám zpříjemní den, zlepší vám náladu a odbourají nervy a stres z nadcházejícího pondělí. 

The Mamas & The Papas taky pondělky moc nemuseli

Pohyb, trénink

Pohyb a trénink přirozeně zlepšuje náladu díky vyplaveným hormonům (endorfinům) z těla. 

Běžte si proto zasportovat. Vyrazte na delší procházku, běhat, na kolo nebo třeba do posilovny. Uvidíte, že se budete cítit ihned lépe.

Čtení 

Čtení může také pozitivně ovlivnit vaši náladu.

Doporučujeme číst sebevzdělávající knihy, které vám předají motivaci a chuť do života.

Výlet

Na neděli si můžete také naplánovat celodenní výlet, a vytěsnit tak stres z pondělí. Vezměte svou rodinu, přítele, kamaráda nebo blízké a jeďte na výlet. Uvidíte, že se budete v pondělí ihned cítit lépe. 

Relaxace

Kromě pohybu, čtení a výletu si můžete dopřát také odpoledne a večer plné relaxace. 

Pusťte si oblíbený seriál, film nebo pouze odpočívejte u šálku dobré kávy nebo dobrého čaje. Nedoporučujeme zahánět stres alkoholem. Po alkoholu se vám spíše nálada zhorší a pokud to přeženete, v pondělí si nepoděkujete.